Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Hyvää alkanutta vuotta 2021!

Venekolmion vuodelle 2021 valittu hallitus piti järjestäytymiskokouksensa 7.1.21 ja sen perusteella kotisivuille on nyt päivitetty tiedot seuran toimihenkilöistä sekä toimintakalenteri tämän hetken tiedossa olevilla päivämäärillä.
Koronatilanteesta johtuvien epävarmuuksien vuoksi päätimme myös, että Jääukkoarpajaisia ei tänä talvena järjestetä.