Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n johtokunta. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Seuran toimihenkilöt

Puheenjohtaja Esa Satomaa 040-5867711 satomaae(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja Markku Kuusinen 0400-724979 markku.kuusinen55(at)gmail.com
Sihteeri Susanna Väkiparta 040-8675429 susanna.kuusinen95(at)gmail.com
Rahastonhoitaja Timo Nyroos 040-7212221 timo.nyroos(at)gmail.com
Jäsenasiat Erkki Tanskanen 044-5854332 tanskanen.erkki(at)gmail.com
Katsastusmies Harri Holmberg 0400-321252 hh-berg(at)hotmail.com
Markku Kuusinen 0400-724979 markku.kuusinen55(at)gmail.com
Hannu Leppänen 050-3697404
Kimmo Ruusujoki 050-4552899 kimmo.ruusujoki(at)rejlers.fi
Kämppäisäntä Erkki Tanskanen 044-5854332 tanskanen.erkki(at)gmail.com
Hallitus Esa Satomaa 040-5867711 satomaae(at)gmail.com
Markku Kuusinen 0400-724979 markku.kuusinen55(at)gmail.com
Timo Nyroos 040-7212221 timo.nyroos(at)gmail.com
Erkki Tanskanen 044-5854332 tanskanen.erkki(at)gmail.com
Jari Nummi 0400-590211 jari.nummi(at)netti.fi
Juha Kannisto 0400-539934 juhkannisto(at)gmail.com
Pauli Reunanen 0400-472453 pauli.reunanen(at)psl-reunanen.com
Varajäsenet Harri Vanne 040-1494442
Susanna Väkiparta 040-8675429 susanna.kuusinen95(at)gmail.com
Kaisa Kuusinen 045-8786705 kaisa.kuusinen66(at)gmail.com