Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Syyskokouksen tekemiä päätöksiä

Venekolmion sääntömääräisessä syyskokouksessa valittiin hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle.

Vuosille 2021-22  varapuheenjohtajaksi valittiin Markku Kuusinen sekä hallituksen jäseniksi Erkki Tanskanen, Kaisa Kuusinen ja Susanna Väkiparta.

Vuodelle 2021 hallituksen yleisvarajäseniksi valittiin Kimmo Ruusujoki, Jaakko Toivo ja Riikka Kylmänen.

Toiminnantarkastajina vuonna 2021 ovat Hannu Linja ja Kaija Toivo sekä varalla Timo Virtanen.

Toimintasuunnitelman osalta päätettiin pysyä samalla tapahtumamäärällä kuin tänäkin vuonna ja niiden päivämääriä tarkennetaan alkuvuoden aikana.

Lisäksi syyskokous hyväksyi tulo- ja menoarvion vuodelle 2021.