Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Talviveneilypäivä 25.2.2023

 Tervetuloa TUL:n talviveneilypäivään


Aika: Lauantai 25.2.2023 klo 11.00.

Paikka: Turun ortodoksisen seurakunnan seurakuntasali, Yliopistonkatu 19 B Turku, torin reunalla kirkon takana. 

Pysäköinti: Louhen parkkiluolaan Läntinen Pitkäkatu 18-14 tai Toriparkki Yliopistonkatu. 

Ilmoittautumiset: Seurastamme osallistuvien määrä ilmoitetaan Meriseura Turulle kerralla, joten VeneKolmiosta lähtevät osallistujat ilmoittautuvat Timo Nyroosille  2.2.2023 mennessä joko s-postilla timo.nyroos@gmail.com tai viestillä numeroon 040 7212221.

Ohjelma:

Tervetulosanat – Tapio Koskinen MST:n pj.

Kahvi – TUL tarjoaa kahvit heti alkuun

Veneilyaiheinen esitelmä, Traficom

Kokouksen puheenjohtajana toimii Petri Aho MST:n vpj.

Kokous: Esitelmän jälkeen käsitellään seurojen kuulumiset ja päätettävät asiat.

         Tervetuloa

Meriseura Turku ry. 60v.