Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Hyvää alkanutta vuotta 2023!

Yhdistyksen hallitus piti järjestäytymiskokouksensa 11.1.2023 ja sen perusteella toimihenkilötiedot tälle vuodelle on nyt päivitetty.

 
Talviveneilypäivät pidetään tänä vuonna Turussa ja olemme saaneet alustavan tiedon päivästä, joka on 11.2.2023.
Laitamme tästä vielä tarkempaa tietoa, kun sitä meille saapuu.