Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Kevätkokous pidetään Wellamolla 17.6.2021 klo 19.

Nyt kun koronatilanne näyttää helpottavan ja kokoontumisrajoituksia on lievennetty, niin pidämme sääntömääräisen kevätkokouksemme työväentalo Wellamolla. Kokouksessa käsitellään sääntöjen sille määrittämät asiat, mm. vuosikertomus ja tilinpäätös vuodelta 2020.