Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

HYVÄÄ JUHANNUSTA !

LVK toivottaa kaikille jäsenilleen luanikasta Mittumaarin juhlaa!
Kerrankin on luvassa juhannusaattona lämpimämpää kuin jouluaattona😅.


Huilkarin tukikohdan kattoremonttia on koronasta johtuen tehty vähän rajatummalla talkooporukalla, mutta olemme siitä huolimatta edistyneet remontissa hyvin ja saamamme Leader-tukipäätöksen mukaisessa alkuperäisessä aikataulussa. Kattopellit saatiin saareen juhannusviikon maanantaina ja ne olisi tarkoitus asentaa paikoilleen juhannuksen jälkeisellä viikolla.