Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Päivitys ehdotukseen uusiksi säännöiksi

Hallitus teki saatujen palautekommenttien perusteella pieniä muutoksia ehdotukseen uusiksi säännöiksi. Ne liittyvät sääntöjen §:iin 9 ja 12, koskien toiminnantarkastajien määrää.
Muutokset on päivitetty kotisivuilta löytyvään sääntöehdotukseen.