Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Kevättalkoot Huilkarissa 19.5.

Veneilykausi aloitetaan jälleen Huilkarissa talkoiden merkeissä lauantaina 19.5.2018 n. klo 12 alkaen.
Tarkoituksena on laittaa paikkoja kuntoon talven jäljiltä sekä suunnitella vähän muitakin kesän aikana mahdollisesti tehtäviä remontteja.