Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Jääukkoarvauksen voittajat

Jääukon putoamisen ajankohdan 21.4.2018 klo 10.00 lähimmäksi arvasivat ja samalla palkinnon voittivat seuraavat henkilöt:

1.  Eeva Nyroos
2.  Veijo Aaltonen
3.  Pasi Alanko
4.  Pekka Leppäniemi
5.  Harri Peltola
6.  Harri Vanne
7.  Raimo Virtanen

Onnittelut voittajille ja kiitokset vielä kerran kaikille muille arvauskisaan osallistuneille!