Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Rantaongintakisa 2017

Osallistujia oli runsaasti, toisia kalaonni suosi hyvällä saaliilla, suurimmat kalat fileoitiin.

Kisan voittajat
Lastensarja:
1. Hilda Leppänen
2. Luna Vinho
3. Vilho Leppänen

Aikuistensarja:
1. Pauli Reunanen
2. Mia Leppänen
3. Anne Laiho