Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Kevättalkoot Huilkarissa 20.5.

Veneilykausi aloitetaan Huilkarissa talkoiden merkeissä lauantaina 20.5.2017 klo 12.
Tarkoituksena on laittaa paikkoja kuntoon talven jäljiltä sekä aloittaa uimalaiturin rakentaminen.
Olemme alustavasti sopineet laituriin tarvittavan puutavaran kuljettamisesta saareen aamupäivällä.
Jos olet kiinnostunut osallistumaan talkoisiin, niin voit ilmoittaa tulostasi Juha Kannistolle, puh. 0400539934. Näin osaamme myös varata vähän välipalaakin talkoolaisille 😛