Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Jääukkoarvauksen voittajat

Jääukon putoamisen ajankohdan 27.3.2017 klo 02.15 lähimmäksi arvasivat ja samalla palkinnon voittivat seuraavat henkilöt:

1.  Rauno Lehtonen
2.  Sanni Kylmänen
3.  Mirja Hannukainen
4.  Arend van Balen
5.  Onni Tuominen
6.  Kauko Mykrä
7.  Ismo Rantanen

Onnittelut voittajille ja kiitokset vielä kerran kaikille muille arvauskisaan osallistuneille!