Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Kevätkokous Wellamolla

Venekolmion sääntömääräinen kevätkokous pidettiin Työväentalo Wellamolla torstaina 16.3.2017 klo 19.
Kokouksessa käsiteltiin ja hyväksyttiin vuoden 2016 tilinpäätös ja toimintakertomus.
Kokouksen jälkeen kaikki paikalla olleet nauttivat kahvitarjoilusta ja suunnittelivat jäidenlähdön jälkeistä tulevaa kevättä ja kesää.
Kiitokset osallistujille !