Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Hyvää vuodenalkua !

Vaikka jäätilanne ei olekaan ”vanhan hyvän ajan” mallilla, niin sentään sen verran jäitä löytyy, että perinteinen Jääukkoarvauskilpailu voidaan tänäkin keväänä järjestää. Arvat tulevat myyntiin viikolla 6.


Ukko vietiin jäälle 6.2.2017.

Myös vuoden 2017 toimintakalenteri on päivitetty kotisivuille.