Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

TUL:n veneilypäivät 5.- 6.7. Gränö

Paikkana Gränö: N 60°06,09´ E 21°37,70´

Ohjelmassa TUL:n navigointimestaruuskisa, veneilijöiden lentopalloturnee, yhteislaulua, kisailuja, saunomista sekä tanssia.

Ilmoittautumiset juhannukseen mennessä eli viimeistään 20.6. osoitteeseen tulveneilypaivat@gmail.com

Tervetuloa viihtymään yhdessä!

Meriseura Turku ry