Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Nuorten leiri Huilkarissa

Vene-kolmion leiri 7-15  vuotiaille 24.6.-26.6 Huilkarissa.
Ilmoittautumiset ja tiedustelut 15.5.-15.6. Riikka Kylmänen 040-5617495.
Lähtö leirille Laitakarista piipun puolelta.
Hinta seuran jäsenet 30,- muut 35,-.