Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Jää-ukko arvauskilpailun tulokset

1. Palkinto Ipad 2 tabletin voitti Jaana Rintala ajalla           12.30

2. Palkinto Sony puhelin         Noora Elomaa                    14.05

3. Palkinto Osuuskaupan lahjakortit Pekka Leppäniemi    12.12

Sammutuspeitteet voittivat:

Mico Siltanen      14.20
Sanni Kylmänen  12.00
Jari Ahto             11.53


Onnea kaikille voittajille ja kiitos osallistujille.
Voittajiin otetaan yhteyttä.