Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Tallinna retki 2-3.4

Hotelli Radisson Blu.
Hinta 143,-/hlö , jos lähtijöitä yli 36 niin 128,-/hlö.
Hinta sisältää tutustumisen Saku oluttehtaalle ja merenkulkumuseoon.
                                            Kuva merenkulkumuseo vanhassa kaupungissa.

Ilmoittautumiset 20.2 mennessä, joko netin vieraskirjalla tai Benitalle 0400120142.

Virallinen matkanjärjestäjä Matkapojat

Retkiohjelma löytyy toimintakalenterin alta.