Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

13.1 kokouksessa päätettyä

Hallituksen järjestäytymiskokouksessa valittiin varapuheenjohtajaksi Kimmo Ruusujoki, sihteeriksi Kaisa Kuusinen, rahastonhoitaja/ jäsenasiat Jari Nummi ,kämppäisäntä Markku Kuusinen ja katsastusmiehet : Harri Holmberg, Raimo Virtanen, Petri Raitanen ja Matti Ollila.

Uusiksi jäseniksi hyväksyttiin Merja ja Petteri Mäkinen Porista.