Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Toimintavuosi 2011 jatkaa Benita Ollilan johdolla.

Syyskokouksen päätösten mukaan puheenjohtajaksi valittiin Benita Ollila ja johtokunnassa jatkavat Jari Nummi, Kari Kaunismäki ja Kaisa Kuusinen. Lisäksi hallituseen valittiin Marja-Leena Jäpölä, Erkki Tanskanen ja Kimmo Ruusujoki sekä varalle Pekka Lindholm, Paavo Rintala ja Arto Virtanen. Jäsenmaksua päätettiin korottaa 30 €:oon. Liittymis- ja muiksi maksuiksi päätettiin samat kuin viimetoimintakaudella. Ainaisjäsenyys Muista valinnoista saamme selvyyden, kun johtokunta on kokoontunut järjestäytymiskokoukseen.