Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Toimintavuosikymmen 2010 alkaa Benita Ollilan johdolla.

Syyskokouksen päätösten mukaan uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Benita Ollila ja johtokuntaan erovuoroiset Jari Nummi, Kari Kaunismäki ja Kaisa Kuusinen uudelleen. Lisäksi hallituseen kuuluvat Marja-Leena Jäpölä, Antti Luotola ja Kimmo Ruusujoki sekä varalle Torsti Schmidt, Paavo Rintala ja Erkki Tanskanen. Liittymis-, jäsen- ja muiksi maksuiksi päätettiin samat muin viimetoimintakaudella. Ainaisjäsenyys poistuu uusilta jäseniltä. Muista valinnoista saamme selvyyden, kun johtokunta on kokoontunut järjestäytymiskokoukseen.