Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

NUORTEN LEIRI 23. - 25.7.2024

Tervetuloa Luvian Vene-Kolmion merelliselle nuorten leirille Vähä-Huilkrunnin saareen. Leiri on tarkoitettu 7-15 vuotiaille lapsille. Myös nuoremmat voivat osallistua vanhemman sisaruksen mukana.

Yöpyminen tapahtuu omissa teltoissa. Leiriläiset ovat vakuutettuja. Leirimaksu 35e jäseniltä ja muilta 45e.

Leirille ilmoittatuneiden määrä tälle kesälle on täynnä.