Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

NUORTEN LEIRI 25.7.-27.7.

 

Tervetuloa Luvian Vene-Kolmion merelliselle nuorten leirille Vähä-Huilkrunnin saareen. Leiri on tarkoitettu 7-15 vuotiaille lapsille. Myös nuoremmat voivat osallistua vanhemman sisaruksen mukana.

Yöpyminen tapahtuu omissa teltoissa. Leiriläiset ovat vakuutettuja. Leirimaksu 35e jäseniltä ja muilta 45e.

Ilmoittautumiset ja tiedustelut 11.7.2023 mennessä numeroon 040 5870613 tai auli.satomaa@gmail.com

Ilmoita nimi, osoite, henkilötunnus ja mahdolliset allergiat, sekä vanhemman yhteystiedot.