Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Pikkujoulut 19.11.2022 peruttu !

Valitettavasti emme saaneet riittävää määrää ilmoittautuneita määräaikaan mennessä, joten joudumme perumaan pikkujoulujen järjestämisen tältä vuodelta.

Niiden kanssa, jotka olivat ehtineet maksaa osallistumismaksun, sovimme erikseen maksun palauttamisesta.