Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Veneilykesä aloitettu !

 Huilkarin virallinen kesäkausi avattiin 21.5. lipunnostolla ja avajaiskaffeilla.

Samana päivänä ennen tätä oli veneiden ensimmäinen katsastustilaisuus Laitakarissa.

Uusi aggrekaatti asennettiin paikoilleen ja koekäytettiin 28.5.

Huilkarin Petanquekausi aloitetaan lauantaina 4.6. klo 16.

Veneiden katsastusta suoritetaan Huilkarissa vielä lauantaina 11.6. klo 14 - 15. Samana päivänä pidetään myös talkoot (polttopuut yms.).

Lisätietoa ja kuvia tapahtumista löytyy Venekolmion Facebook-sivuilta.