Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Luvian Venekolmio toivottaa Hyvää Joulua ja Parempaa Uutta Vuotta !!!

 


Tämän koronalta hyvin suojautuneen lumiukon myötä Venekolmion hallitus kiittää kuluneesta vuodesta ja samalla toivotamme kaikille Rauhaisaa Joulun aikaa sekä toivottavasti normaalimpaa Uutta Vuotta !!