Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Jääukkoarpoja vielä myynnissä

Huolimatta tämän talven jäätilanteesta, perinteisten Jääukkoarpojen myynti jatkuu 22.3.2020 asti.
Koska ukkoa ei tänä keväänä pystytä jäälle viemään, niin lupaehtojemme mukaisesti palkinnot tullaan arpomaan poliisilaitoksella kaikkien arvan ostaneiden kesken.