Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Avoimet ovet Huilkarissa

Huilkarissa järjestetään jälleen "avoimet ovet" tapahtuma. Tapahtuman tarkoitus on kertoa seuran toiminnasta ja antaa mahdollisuus tutustua merelliseen harrastukseen hyvässä seurassa.

Tervetuloa kaikki veneilystä ja merellisestä harrastuksesta kiinnostuneet Huilkariin lauantaina 30.7. 2016 klo 14:00. Kuljetus järjestetään tarvitseville Laitakarin betonilaiturilta 13:30. Kuljetusta tarvitsevat ottakaa yhteyttä Kimmo Ruusujokeen puh. 050-4552899 viimeistään 29.7.
Omalla veneellä tulijoille on runsaasti suojaisia poijupaikkoja.
Mahdollisuus myös uimiseen ja saunomiseen.

Nähdään Huilkarissa!