Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Nuorten leiri 2016

Perinteinen Vene-Kolmion nuorten leiri järjestetään taas Huilkarissa 18-20.7.2016. Ilmoittautumiset Riikka Kylmäselle 30.6. mennessä. Riikan yhteystiedot: s-posti,  riikka.kylmanen@suomi24.fi. Puh, 040-5617495.