Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

VENEILYPÄIVÄT 2016

TUL:n talviveneilypäivät järjestetään Turussa lauantaina 30.1.2016 klo 11-15.
Paikka: Lounaskahvila Kahvitella, http//kahvitella.fi/kartta. Kahvilalla on merkittyjä parkkipaikkoja Leaf Centerin alueella. Muitakin vapaita paikkoja voi viikonloppuna käyttää.
Esitelmän pitää Pidä Saaristo siistinä ry.
Ilmoittautumiset veneilijäpäiville: timo.lappalainen@kave.fi


Kesän veneilijäpäivät järjestetään 1-3.7.2016 Turussa. Järjestäjänä Turun Merikotkat.