Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

KAIKKI ELOKUUN KIMARAAN!

Taas on tullut aika viettää kesäistä lauantaita Huilkarissa Elokuun kimaran merkeissä. Tapahtuma alkaa 15.8 klo 14:00. Tarjolla perinteisesti kalasoppaa sekä kraavia siikaa. Luvassa pelejä ja kisailua niin lapsille kuin aikuisillekin, saunomista , kaffettelua sekä mukavaa yhdessä oloa. Sauna on lämpimänä ja merivesi uimalämpöistä. Illalla on vielä elävää musiikkia sekä myöhemmin karaokea.Muistathan myös sunnuntai-aamun rantaongintakisan. Kaikki mukaan. Tervetuloa! JOHTOKUNTA