Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

JÄÄUKKOARVAUSKILPAILUN TULOKSET 2014

1. PALKINTO,  LIUHALA JUHANI
2. PALKINTO,  KARVONEN MIKKO
3. PALKINTO, RINTALA SIRPA
4. PALKINTO, UOTILA JORMA
5. PALKINTO, NYROOS TIMO
6. PALKINTO, KAUNISMÄKI JULIA
7. PALKINTO, PENTTILÄ OLAVI