Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Johtokunta tiedottaa


Kokous pidetty 15.4.
- Lasten leirin ajankohta siirretty 24.6.-26.6. 
- Seuraan hyväksyttiin 4 uutta jäsentä.
- Yritetään saada ruoppaus ja puiden vienti saareen toteutumaan toukokuun aikana.
- Keittiöön on tilattu uudet kalusteet.

Lisäksi kevätkokouksessa valittiin puuttuvan jäsenen paikalle johtokuntaan Markku Kuusinen.