Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Jää-ukko arpajaisten voittajat selvinneet

1.Palkinto kannettava tietokone Maija Laasanen   18:30      4 min
2.   Timo Ramsten    6 min
3.   Päivi Laine          11 min
3.   Miia Visala          11 min
5.   Ulla Väyrilä         17 min
6.   Jani Kaunismäki 21min

Onnea kaikille voittajille!