Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Elokuun kimarassa 46 henkilöä nauttimassa tunnelmasta

Kimara vietettiin taas viime viikonloppuna.
Saaren kierto kisan voitti Marja-Leena ja Jorma 8 pisteellä.
Toiseksi tulivat tasa tuloksella 6 Tuire ja Juha sekä Kirsti ja Kari .

Sunnuntain onkikisan tulokset: 1. Jari 780 g
2. Erkki 320 g ja 3. Sanni 220 g.


PS. Suuret kiitokset kaikille järjestelyihin osallistuneille ja ennen kaikkea keittiö henkilökunnalle maittavasta siikakeitosta.