Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Johtokunnan kokous 5.5.2011

Kevättalkoot 14.5. siirretään seuraavaan viikonloppuun 21.5. Samana päivänä on siis Katsastus klo 10 - 12 Laitakarissa, Kevättalkoot klo 12.00 alkaen Vähä-Huilkrunnissa sekä Kesäkauden avaus klo 14.00.

Uusia jäseniä: Santanen Juhani ja Johanna.

Kesän aikana päätettiin kunnostaa mökin pääoven terassin lattialaudoitus sekä jatkaa mökin maalausta. Lisäksi suunnitellaan ja tehdään uimarannan ja venelaiturien välissä olevan hiekkasärkän päähän venelaituri.