Tervetuloa Luvian Vene-Kolmio ry:n Internet-sivuille!


Seuran tarkoituksena on edistää veneilyn turvallisuutta, ja kohottaa taitoja veneen käytössä. Seuralla on tukikohta Vähä-Huilkarin saaressa. Siellä on vapaassa käytössä mökki (mökki-sääntöjen puitteissa) keittomahdollisuuksin, sauna, grillikatos, sulka/lentopallokenttä ja hiekkapohjainen uimaranta, sekä kohtalaiset laiturit rantautumista varten. Saari on merkitty selkämeren merikarttasarjaan E numerolla 1354 retkisatamaksi. Seuran jäsenet hyväksyy hakemuksesta LV-K:n hallitus. Jäsenmäärä tällä hetkellä noin 200.

Elokuun Kimara Vähä-Huilkarissa 14.8.

Kimara alkaa klo 13.00, siikasoppaa, kahvi+pulla+pipari. Saappanheitto ja tikkakisa. Booli illaksi.

- Kimmo kuljettaa klo 12.00 Laitakarista piipun puolelta, klo 18.00 takaisin. Ilmoittautumiset puh. 0504552899 edellisenä päivänä.

- Seuraavana päivänä rantaongintakisa saaressa. (katso ajankohta toimintakalenterista)